آموزش فتوریدینگ

مقدمه

آموزش فتوریدینگ(آموزش عکس خوانی) در ایران چندسالی است که آغاز شده و با نام های عکس خوانی یا تصویرخوانی هم به آن پرداخته شده است و من در این مقاله با آموزش فتوریدینگ البته به زبان ساده در خدمت شما عزیزان هستم.

آموزش فتوریدینگ

فتوریدینگ توسط آقای پاول شیل به وجود آمده و ایشان از سال 1354 شمسی تحقیقات خود را شروع کرده و در سال 1364 شمسی شروع به آموزش فتوریدینگ کردند.

در فتوریدینگ گفته میشه که از ذهن ناخودآگاه در کنار ذهن خودآگاه استفاده میشه و این یک برتری خاص این روش نسبت به تندخوانی است(البته این نکته را بنده قبول ندارم).

فتوریدینگ از دروغ تا واقعیت

گفته میشه که 8 درصد از ذهن ما مربوط به خودآگاه و 92 درصد آن مربوط به ناخودآگاه است(البته این درصدها را در جای دیگر 5 و 95 هم شنیدم).

میتوان به طور کلی فتوریدینگ را دارای 5 مرحله دانست.البته ممکن است بعضی کمی متفاوت تر نسبت به این مقاله آموزش فتوریدینگ را انجام دهند اما به شما قول میدهم که کلیت همه یکی است.

برای آموزش فتوریدینگ 5 مرحله در نظر گرفته شده است.

آموزش فتوریدینگ

مراحل فتوریدینگ:

1)آرامسازی

2)هدفگذاری

3)پیش مطالعه

4)عکس برداری

5)فعال سازی

مرحله اول:آرامسازی

آموزش فتوریدینگ

در این مرحله شما باید در یک جایی که احساس راحتی میکنید بشینید و بدنتان را در یک حالت راحت قرار دهید یعنی صاف بشینید طوری که بعد از چند دقیقه احساس درد در کمر نکنید.

حالا چند نفس عمیق بکشید و اگر مایل بودید میتوانید ریلکسیشن را انجام دهید.بعنی چشمانتان را ببندید و احساس کنید که تمام عضلات بدنتان دارد آرام تر و آرام تر میشود.از نوک انگشتان پا تا پوست سر باید آرامش را احساس کنید.

این کار را در یک دقیقه هم میتوانید انجام دهید و اگر وقت داشتید میتوانید زمان بیشتری برای اینکار صرف کنید تا بدنتان دارای آرامش بیشتری شود.

البته از یک تکنیک دیگر هم در این مرحله استفاده میشود.بعد از انجام کاری که در بالا گفته شد میتوانید چشمانتان را بسته نگه دارید و به پشت سر خودتان توجه کنید.گفته میشود پشت سر بخش پردازش تصویر می باشد که وقتی چند لحظه به آن قسمت توجه میکنید باعث میشود پخش پردازش تصویر فعال تر شده و باعث میشود خیلی سریعتر کلمات و تصاویر را در هنگام مطالعه پردازش کنیم.

آموزش فتوریدینگ

حالا آماده هستید تا وارد مرحله ی بعد شوید.

مرحله دوم :هدفگذاری

آموزش فتوریدینگ

در این مرحله باید هدف خودتان را از مطالعه کردن مشخص کنید.چرا دارید این کتاب را مطالعه میکنید؟شاید در ابتدا هدفتان روشن نباشد و مثلا بگویید میخواهم اطلاعاتم در زمینه ی بازاریابی بیشتر شود یا اینکه میخواهم نمره 20 بیاورم و اینها همه یک هدف کلی است اما ایراد ندارد در مرحله ی پیش مطالعه هدف شما جزئی میشود چون نسبت به کتاب شناخت بیشتری پیدا میکنید.

مرحله سوم:پیش مطالعه

آموزش فتوریدینگ

پیش مطالعه برای هر صد صفحه حدود 5 دقیقه زمان میبرد.البته زمان دقیقی برای اینکار نمیتوان تعیین کرد اما معمولا برای هر صد صفحه بیشتر از 5 دقیقه زمان نمیبرد.

در پیش مطالعه شما باید نگاهی به فهرست مطالب، تیترها و کلمات کلیدی بندازید که کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که معمولا پررنگتر نوشته میشوند و ما در مورد آنها اطاعات بیشتری نیاز داریم.

پیش مطالعه سبب افزایش یادگیری میشود اما متاسفانه خیلی ها آن را جدی نمیگرند اما امیدوارم شما آن را جدی بگیرید.

در این مرحله در هنگام پیش مطالعه کردن میتوانید تیترها یا همان کلمات کلیدی را برای خودتان بصورت سوال در بیاورید.البته نیاز نیست برای تیترها و کلمات کلیدی این کار را انجام دهید بلکه هر کدام از تیترها یا کلمات کلیدی که واقعا برای شما جذاب است و برای شما مهم است را بصورت سوال در بیاورید.این سوال را در کتاب میتوانید بنویسد و یا در ذهنتان داشته باشید و بگذرید.

در واقع این سوالاتی که مطرح کردید همان هدف شما از این مطالعه است.پس هدف شما هم در مرحله کامل شد.

مرحله چهارم:عکس برداری

آموزش فتوریدینگ

در این مرحله قرار است اطلاعات وارد ذهن ناخودآگاه شما شود پس بعد از انجام این مرحله چیزی بخاطر شما نمیاید.

گفته میشود در این مرحله اطلاعات اسکن شده و وارد ذهن ناخودآگاه شما میشود و در مرحله ی بعد این اطلاعات وارد ذهن خودآگاه شما میشود.

من این مرحله را قبول ندارم و احساس میکنم واقعا تاثیری ندارد.میتوانید این مرحله را حذف کنید و بعد ببنید که آیا تاثیری منفی در روند مطالعه شما ایجاد میشود یا خیر.آنگاه به حرف من پی میبرید.

قبل از اینکه عکس برداری را آغاز کنید دوباره باید ریلکسیشن انجام دهید و سعی کنید بدن شما در یک حالت آرام قرار بگیرد و بعد از آن در حالی که چشمانتان بسته است جملاتی مثل این جملات را با خودتان تکرار کنید:

تمرکز من در هنگام عکس برداری بسیار بالا است.

ذهن من در کنترل من است.

در هر زمان که بخواهم ذهن ناخودآگاهم اطلاعات لازم را در اختیار من قرار میدهد.

و…

حالا میتوانید چشمتان را باز کنید و شروع کنید به عکس برداری کردن.برای عکس برداری کردن کافی است به وسط کتاب نگاه کنید و هم زمان به چهار طرف کتاب هم توجه کنید و اما چشمان شما به وسط کتاب تمرکز کرده است.

آموزش فتوریدینگ

حالا شروع کنید به ورق زدن و تا انتهای کتابی باید مطالعه کنید پیش بروید.در مدت کوتاهی این کار انجام میشود و زمان خاصی نمیبرد.اما حواستان باشد اصلا نباید چیزی را بخوانید.

مرحله پنجم:فعالسازی

آموزش فتوریدینگ

حالا به مرحله ی آخر رسیدیم.در این مرحله شما باید از اول کتاب شروع کنید و یک نگاه کلی به هر صفحه بندازید.مثلا نگاهی به وسط خط ها بندازید و همینطور به سمت پایین پیش بیایید و به تیترها هم توجه کنید و هر جا که احساس کردید که باید اطلاعات بیشتری در مورد آن مطلب داشته باشید حالا بصورت معمولی شروع کنید به خواندن آن بخش و بعد از اینکه اطلاعات لازم را بدست آوردید دوباره شروع کنید بصورت قبل به وسط هر خط و تیترها نگاهی بندازید و و همینطور پیش بروید شاید حتی چند صفحه همینطور پیش بروید و نکته ی مورد نظر شما وجود نداشته باشد.پس همینطور پیش بروید تا جایی که به قسمتی برسید که احساس کنید باید آن را مطالعه کنید و آنگاه شروع کنید و بصورت معمولی آن قسمت از متن را بخوانید.

البته نخواندن بعضی از قسمت ها و رد شدن برای کتاب های درسی زیاد جواب نمیدهد و معمولا ما باید خط به خط کتاب درسی را مطالعه کنیم و بیشتر برای کتاب های غیر درسی و غیر رمان جواب میدهد.

در هر قسمت که نکته ای را دریافت کردید میتوانید یادداشت کنید و چه بهتر که این نکات را بصورت نقشه ی ذهنی یادداشت برداری کنید چون تا 5 برابر میتوانید در یادگیری و یادآوری بهتر عمل کنید.

اینم از آموزش فتوریدینگ که به پایان رسید.بعضی هزینه های میلیونی برای آموزش فتوریدینگ دریافت میکنند.این مقاله شما را تا حد بسیار بسیار زیادی با فتوریدینگ آشنا کرده است و یک دید بسیار روشنی در مورد فتوریدینگ به شما داده است.

حالا خودتان بگویید تندخوانی بهتر است یا فتوریدینگ؟

مقاله ی تندخوانی از دروغ تا واقعیت را مطالعه کنید.

پکیج معجزه حافظه را مشاهده کنید.

مقاله ی آموزش نقشه ی ذهنی را مطالعه کنید.

سوالی یا نظری داشتید در قسمت نظرات بیان کنید خوشحال میشوم کمکتان کنم و نظرات شما را بخوانم.

عکس خوانی

تصویر خوانی

آموزش کامل ثبت نام در سایت و دریافت هدیه ی ۲۰۰ هزار تومانی

آموزش ساخت کاردستی به کودکان و فواید آن

تندخوانی(آموزش رایگان)-از کندخوانی تا تندخوانی

آموزش فتوریدینگ(جامع و رایگان)

مرحله ,فتوریدینگ ,مطالعه ,آموزش ,میشود ,پیش ,این مرحله ,آموزش فتوریدینگ ,کنید و ,در این ,پیش مطالعه ,برای آموزش فتوریدینگ

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرکت پلیران poliran 021-66133673 پلی ران اتصال رسانه تخصصی معمار شهر پوشاک مارکت سایت جوجه بوقلمون فیلم و سریال جواب سوالات مسابقه باشگاه آگاه ادبی روزنوشته های یک تنها آخرین اخبار دنیای موبایل و تبلت کیمیا کاسیان