راه های افزایش تمرکز

انسان در عملکرد مغز خود دارای مجموعه ای از توانایی ها مانند تمرکز،استدلال،حافظه و خلاقیت است که با تقویت آنها دارای حس خوشایندی می شویم.تمرکز یکی از این توانایی ها است که در این مقاله سعی داریم راه های افزایش آن را بررسی کنیم

تمرکز کردن به این معنی است که انسان توانایی اراده و توجه خود را داشته باشد .به عبارت دیگر تمرکز به این معنا است که ما بتوانیم ذهن خود را بر روی انجام یک کار یا شی متمرکز کنیم و بقیه افکار غیر مرتبط و احساسات را از فکر خود دور کنیم. و تنها به آن کار خاص مشغول باشیم  

تمرکز و بهبود آن همه فعالیت های دیگر ذهن را تقویت می کند و تاثیر مستقیم روی مغز و فعالیت های مغزی دارد.

افزایش تمرکز

راه های افزایش تمرکز

افزایش تمرکز می تواند باعث پیشرفت و موفقیت انسان در همه فعالیت های روزمره اش باشد.موارد زیر باعث افزایش تمرکز می شود

وزش مداوم

ورزش  باعث می شود ماده‌ای به نام عامل مغزی نوروتروفیک در بدن آزاد ‌شود  که برای بهبود مدارهای عصبی مفید است.

انجام مداوم ورزش باعث افزایش تمرکز و حافظه می شود و برای سلامت جسم هم مفید است .

انجام ندادن چند کار به طور همزمان

این کار باعث از هم گسیختگی افکار می شود و میزان تمرکز در کار را کاهش می دهد و در نتیجه نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود.

خواب شب

خوب خوابیدن در طول شب باعث استراحت مغز می شود پس یاد عوامل مخل و مزاحم را دور کرد مانند اینترنت و صفحات مجازی

زیرا این عوامل سرگرم کننده هست و مشغول شدن با آنها می تواند تایم استراحت را کم کند.

آراستگی

مرتب بودن و آراستگی ظاهر یکی از عوامل افزایش تمرکز است که باعث بوجود آمدن حس خوشایندی در فرد میشود و در نتیجه با تمرکز بیشتر به فعالیت های روزمره خود رسیدگی می کند.

مقاله ی تقویت تمرکز با 5 راهکار جذاب را مطالعه کنید.

دور بودن از مسائل کاری در منزل

زمان استراحت و دوری کردن  از مسائل کاری باعث میزان تمرکز و استراحت مغز می شود.بهتر است فعالیت کاری و گرفتاری های مربوط به آن در محیط کار حل شود.

گفتن جملات تاکیدی و تلقینی مثبت

– من سرشار از آرامش الهی ام.

. – من همیشه از هوش و شهامت سرشارم.

-من  همیشه در کارهایم موفقم.

-من خودم و دیگران را دوست دارم.

-زندگی سرشار از زیبایی هاست.

-من در حریم امن الهی ام.

-همه کارهایم را با تمرکز و دقت انجام می دهم.

-من دارای حافظه عالی هستم.

-من به مطالعه و یادگیری عشق می ورزم.

انجام مراقبه و مدیتیشن

انجام این این باعث افزایش تمرکز میشود و مداومت در آن باعث تسلط در کارها است.

مقاله ی روش های تقویت حافظه را مشاهده کنید.

تفریح و استراحت بین کار

گوش دادن به موسیقی،تماشای فیلم،پیاده روی و یا خوردن و نوشیدن باعث استراحت و تجدید  تمرکز می شود.

مواد غذایی برای افزایش تمرکز

افزایش تمرکز

مصرف کافئین

مصرف کافئین باعث از بین بردن احساس خستگی می شود ولی باید مراقب بود مصرف ان از حد نگذرد.

مواد قندی

شکر یک از اصلی ترین  منابع سوخت مغز می باشد. البته در اینجا منظور قند خوراکی نیست، گلوکوزی است که بدن از قند و کربوهیدرات به خودش جذب می کند. مصرف کمی مواد قند دار می تواند تا حدی باعث افزایش تمرکز شود.

خوردن صبحانه

صبحانه خوردن موجب افزایش تمرکز و حافظه کوتاه مدت می شود.به همین دلیل خوردن صبحانه بسیار مهم است.

ماهی

ماهی سرشار از  پروتئین برای تقویت مغز و تمرکز است. امگا 3 و اسیدهای چرب که عامل مهمی در سلامت مغز محسوب می شوند که از طریق ماهی می توان آن را تامین کرد.

خوردن آجیل و شکلات

آجیل  سرشار از آنتی اکسیدان های ویتامین E  است شوند. همچنین شکلات تلخ هم خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که موجب افزایش تمرکز می شوند.

غلات سبوس دار

مصرف غلات سبوس دار، مانند  گندم و ذرت بو داده که دارای فیبر و ویتامین E  هستند باعث بهبود فعالیت های مغز و افزایش تمرکز می شوند.

زغال اخته

زغال اخته  یک ماده مغذی است که باعث افزایش تمرکز و مهارت های حرکتی می شود چون از مغز  در مقابل فشار اکسیدیته مراقبت می کند.

مقاله ی خوراکی تقویت حافظه را مشاهده کنید.

اسفناج

افزایش تمرکز، از دلایلی است که باعث می شود که به مصرف اسفناج روی بیاوریم.اسفناج باعث بهبود فعالیت ذهنی می شود و ظرفیت یادگیری را افزایش می دهد.

سیب

سیب‌ دارای ماده ای به نام  کوارستین است، که یک آنتی اکسیدان می باشد و باعث محافظت از سلول های مغزی می شود خوردن سیب به صورت روزانه در افزایش تمرکز و بهبود فعالیت های ذهنی موثر است.

آموزش کامل ثبت نام در سایت و دریافت هدیه ی ۲۰۰ هزار تومانی

آموزش ساخت کاردستی به کودکان و فواید آن

تندخوانی(آموزش رایگان)-از کندخوانی تا تندخوانی

آموزش فتوریدینگ(جامع و رایگان)

تمرکز ,باعث ,افزایش ,های ,مغز ,فعالیت ,می شود ,افزایش تمرکز ,است که ,فعالیت های ,باعث افزایش ,باعث افزایش تمرکز ,باعث بهبود فعالیت ,تقویت حافظه را مشاهده کنید

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

amlakaftabir لذت فیزیک صفحه ای برای همه چیز گروه علمی-پژوهشی فکر برتر - دبیرستان شهدای فرهنگیان هابیل بابک چـــــــــــــــــــــــــت بدو بیا درآمد از بیت کوین خرید اینترنتی اقلام سوپرمارکتی و میوه تره بار خوش آمدید فشن شو